(Фото) Погледнете како светските медиуми и весници го опишаа подвигот на Јувентус и неверојаниот Роналдо!

0
210

Играчите на Јувентус направија пресврт во Торино и го победија Атлетико со 3-0 со што обезбедија место во четврт-финалето на Лигата на шампионите.

Апсолутен херој беше фантастичниот Кристијано Роналдо кој постигна хет-трик во 37 и 48, како и во 86-тата минута од пенал и на тој начин Јувентус ги компензираше двата гола негатива од Мадрид.

Португалецот уште еднаш покажа дека е најдобар стрелец во елитното натпреварување со (124 гола), а против Атлетико со овие три гола стигна до бројката од 25 во кариера.

Како светските медиуми го забележаа подвигот на Јувентус и фантастичниот Роналдо…

VESNICI1

 

Коментирај