(ФОТО) По дебаклот симпатизерите на СДСМ јавно изразуваат револт: „Кирацовски ја запусти партијата“

0
1598

Симпатизерите, активистите и членовите на СДСМ по вчерашниот дебакл од првиот изборен круг на претседателските избори јавно започнаа да го искажуваат револтот од својата партија СДСМ.

Имено Нора Шаќири објави дека тие се „Деструктивци“, па после ќе кукате како ништо не чини

nora

Мери Николова Буџаку објави што те очекува кога игнорираш пред да те игнорираат, обвинувајќи го Кирацовски кој ја запустил партијата.

meri

Александар Гочев на својот Фејсбук профил објави дека „Веројатно ќе ја разберете пораката, ВМРО си ги доби истите гласови, ама контото на СДСМ не е баш исто…“

alek

Хади Османи пишува дека ова е шамар кој треба да не опамети!

stat

Извор:лидер.мк

Коментирај