ФОТО: Педијатарот и рекол на детето да му даде повеќе овошје, па го однела на слот апарати

0
366

„Педијатарот и рекол на детето да му даде повеќе овошје. Стоп за казината и спортски обложувалници во Македонија. Епидемијата која ја донесоа на нашиот народ доведоа многу семејства да се само-уништат“.

Ова е натписот кој стои во Фејсбук објуавата на која се гледа како „посветените“ родители со своето бебе во количка се коцкаат на апарати за игри на среќа во обложувалница.

Bebe-aparatri-oblozuvalnica

Коментирај