ФОТО: Оваа девојка ја надмина Мерилин Монро

0
827

Неодамна, во Британија беше спроведено истражување за тоа која е најславна и најпрепознатлива икона на убавината во последното столетие.

Во истражувањето учествуваа илјадници испитаници на возраст помеѓу 18 и 65 години, а резултатите се изненадувачки.

Ако мислите дека безвременската убавица Мерилин Монро е на врвот, се лажете! Верувале или не, тронот за најпрепознатлива икона на убавината го држи манекенката Кара Делeвињ!

kara-delevinj

Кара со своите препознатливи густи веѓи и ѓаволеста насмевка успеа да ја симне легендарната Мерилин Монро на второ место, а на третото место е популарната старлета Ким Кардашиан.

kara-delevinj-vs

Коментирај