ФОТО: Ова се најубавите 5. дресови на Мундијалот

0
501

Светското првенство во Русија е се поблиску. Повеќето репрезентации ги претставија дресовите во кои ќе играат, а ние ви ги пренесуваме најубавите пет.

5. ШПАНИЈА

По дебакалот на Светското првенсвто 2014. Шпанците на ова првенство очекуваат далеку подобар резултат. А дрсовите во кои ќе играат ги ставивме на петтото место.

4. ЈАПОНИЈА

Играчот на Лестер, Шинџи Оказаки и екипата на Мундијалот доаѓаат со темно-син дрес со бели детали од Адидас. Таа комбинација изгледа убаво, па Јапонија заслужено е на четвортото место на оваа листа.

3. БЕЛГИЈА

Дресови од Адидас на Мундијалот ќе носи и Белгија. Во својата препознатлива боја на грбот на средината Белгијанците ќе имаат уникатен дрес, што е доволно за третото место.

2. КОЛУМБИЈА

Адидас најубавиот дрес на Мундијалот го направи за Колумбија. Секој детал е на свое место и Колумбијанците би требало да бидат задоволни каков дрес добиле.

1. НИГЕРИЈА

Најубавиот, ќе се согласите, ќе го носи Нигерија. Најк навистина направи одлична работа кога станува збор изгледот на дресот, кој, по нашето мислење, е далеку поубав од останатите.

Извор: sportski.mk

Коментирај