(Фото) Ова е целиот распоред на натпреварите од групната фаза во ЛШ!

0
266

Новата сезона во ЛШ започнува наредниот месец со натпреварите од првото коло во групната фаза.

Извлекувањето за групната фаза во новата сезона на најелитното клупско натпреварување на светот беше одржано вчера во Монако. Како и секоја година не очекуваат спектакуларни натпревари уште во групната фаза.

Оваа сезона титулата ќе ја брани Ливерпул кој претходната сезона дојде до тронот со победата во финалето против Тотенхем.

Покрај европските великани, ќе ги гледаме и тимовите од нашиот регион, а тоа се Црвена Ѕвезда и Динамо Загреб.

Тимовите го договорија распоредот на натпреварите во групната фаза, а УЕФА го објави распоредот од сите кола.

Натпревари ќе се играат на 17 и 18 септември, 1 и 2 октомври, 22 и 23 октомври, 5 и 6 ноември, 26 и 27 ноември и 10 и 11 декември.

Еве го целиот распоред на натпреварите во ЛШ…

raspored

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

извор:sportski.mk

Коментирај