ФОТО: Ова е најзгодната албанска ТВ водителка

0
504

Ева Мурати е албанска актерка и презентерка и важи за едно од најубавите телевизиски лица како во Албанија како и пошироко во регионот.

Ова прекрасно ТВ лице денеска е водител на неколку спортски емисии, како и водител коментатор за време на преносот на Лигата на Шампиони.


View this post on Instagram

A post shared by Eva Murati (@evamurati) on

Ева Мурати родена во мај 1995 година, а својата карира за започна на 15-годишна возраст преку моделството и ТВ рекламите.

Инаку, таа денеска е во врска и свршена за синот на поранешната претседателка на албанското собрание.


View this post on Instagram

Wine telling me secrets @piu39foodandclub

A post shared by Eva Murati (@evamurati) on


View this post on Instagram

Facing the storm…of health problems

A post shared by Eva Murati (@evamurati) on

Извор: kurir.mk

Коментирај