ФОТО: Облаци и пониски температури попладнево- метеоролозите со вонредни најави

0
232

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно се засилува.

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови.

Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата. Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната недела, кога на места максималните температури ќе достигнат 41 степен.

Ова се температурите измерени во 15 часот низ градовите во Македонија:

dzhcvdzhvsdfvbdf

Извор:курир.мк

Коментирај