ФОТО: Новиот изглед на Анџелина Џоли го шокираше светот!

0
852

Анџелина Џоли не престанува да шокира со својот изглед, но овој пат холивудската ѕвезда ја промени фризурата и тоа за потребите на филмот „Come Away“.

Анџелина потполно се трансформираше за новата улога, па наместо долга кафена коса, има плава перика која и дава постар изглед.

Притоа, за добро да го долови изгледот на 19-от век, кога се одвива содржината на филмот, таа облече стара облека.

profimedia-0388337795-830x0

Извор:таратур

Коментирај