ФОТО: Некст Тајм го истакнаа знамето од Кутлеш на својот настап во Охрид

0
690

Популарното дуо „Некст Тајм“ уште еднаш предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, по својот нов настап, во кој повторно ја освоија публиката.

На својот инстаграм профил, вокалот Стефан Филиповски пее со шеснаесеткракото сонце од Кутлеш, тема која е актуелна деновиве, откако поради Преспанскиот договор, се повлекува овој симбол од сите јавни места.

Nekst-Tajm-16-krako-Sonce-od-Kutles-1

Коментирај