(ФОТО) Навивачите на Ливерпул ги освоија полициските комбиња

0
441
Liverpool fans celebrate with fireworks in the city center of Basel, Switzerland, prior the Europa League soccer final between Liverpool FC and Sevilla FC on Wednesday, May 18, 2016. (AP Photo/Martin Meissner)

Лудница пред „Енфилд Роуд“ во пресрет на вечерашниот меч против Рома во Лигата на шампиони. Фановите на Ливерпул како и на претходните натпревари ја нападнаа полицијата, и ги освоија нивните возила. Нема повредени, ама пред Енфилд како и на теренот атмосферата ќе биде вжештена…

ливерпул3

ливерпул2

ливерпул1

Коментирај