(Фото) Најпознатиот светски пар го продава дворецот од бајките – Куќата има 10.000 м2, а од цената ќе ви се слоши!

0
315

Еден од најдобрите квортербекови на сите времиња, Том Брејди и неговата сопруга, супермоделот Жизел Бундшен, ја продаваат куќата во предградието на Бостон!

Всушност, тоа не е куќа, туку замок од бајките.

Славниот пар постави цена од 39,5 милиони долари (нешто повеќе од 35 милиони евра), пренесува realtor.com.

Вилата има пет спални соби и исто толку бањи, винарска визба, теретана, јога студио и многу други содржини, а опфаќа скоро 10.000 метри квадратни!

За потсетување, Брејди има 42 години, но пред неколку дена потпиша нов договор на две години вреден 70 милиони долари со неговиот единствен НФЛ тим во кариерата Њу Ингланд Патриотс.

dvorec dvorec1 dvorec2 dvorec3 dvorec4

Коментирај