ФОТО: Најдобрите фустани на Оскарите

0
349

Вчеравечер се одржа 90-тото издание на Оскар, каде „Обликот на водата“ ја доби престижната награда за најдобар филм, а Мексиканецот Гиљермо дел Торо за најдобра режија на истиот филм.

Црвениот тепих беше одлична можност актерките да ги покажат новите модни креации, па продефилираа во фустани кои го иставија својот впечаток.

Во продолжение погледнете дел од највпечатливите на црвениот тепих.

Коментирај