ФОТО: Македонско знаме се вее на Камп Ноу

0
538

На вечерашниот натпревар во Лигата на Шампионите меѓу Барселона и Јувентус на трибините на Камп Ноу можеше да се забележи македонското знаме.

Барселона и Јувентус вечерва го играат реванш натпреварот за влез во полуфиналето, откако во Торино Јувентус победи со 3:0.

Коментирај