ФОТО: Македонски автобус остана без покрив – удри во надвозник!

0
369

Автобус со македонски регистарски таблички, остана без покривот, откако возачот удри во надвозник близу Пловдив.

Како што јавуваат бугарските медиуми, возачот не го забележал знакот со предупредување за висината од надвозникот до коловозот.


Инцидентот се случил околу 6:30 до 7:00 неделата наутро. Имаше многу гласна бучава. Очигледно, возачот не ја оцени висината “, изјави Венко, кој работи во близина и бил сведок на несреќата.

За среќа, нема настрадани, бидејќи во автобусот се наоѓале само двајцата возачи, но е причинета серозна материјална штета.

Извор: taratur.mk

Коментирај