(Фото) Легендарниот фудбалер направи скандал – Ја остави жената и децата за 23 години помлада девојка!

0
363

Легендарниот чешки фудбалер Павел Недвед е во епицентарот на скандал случувањата!

Некогаш познатиот играч на Јувентус, кој сега е службеник во клубот, ја остави сопругата и двете деца за 23 години помлада девојка.

Чешкиот таблоид „Блеск“ објави слика на која се наоѓа Павел (46) со двојно помладата девојка Луција Ановчинов (23).

Луција е само една година постара од ќерката на Павел!

Недвед и неговата сопруга Ивана се во брак 25 години, а сега од развод ги делат само формалности.

Имаат две деца, ќерка и син, кои ги именувале по себе – Ивана и Павел.


View this post on Instagram

La felicità, per me, è questo. Buongiorno❤️

A post shared by Ivana (@ivananedved) on

Коментирај