Фото: Комплетирани осминафиналните двојки на Мундијалот!

0
454

Започнува елиминационата фаза на Мундијалот во Русија!

Во Сочи на 30 мај играат Уругвај и Португалија, а во Казан, Франција и Аргентина истиот ден. Бразил и Мексико во Самара играат на 2 јули, а во Ростов на Дон истиот ден ќе се сретнат Јапонија и Белгија.

На познатиот Лужники игра домаќинот Русија против Шпанија на 1 јули, додека пак истиот ден во Божји силите ќе ги одмерат Хрватска и Данска. Шведска и Швајцарија односно Англија и Колумбија ќе бидат двојките за 3 јули.

Еве како сето тоа ќе изгледа.
FB_IMG_1530249785758

Коментирај