ФОТО: Колев-манија во Македонија, фановите му направија снежна статуа

0
449

Бранеше, спринтираше, повторно бранеше, и тоа кога беше најпотребно. Иако голманите беа крикувани за малиот број одбрани на претходните натпревари, Кирил Колев блесна во полн сјај на мечот против Исланд, а фановите во Македонија тоа знаат да го наградат.

kiril-kolev

И така, Колев доби снежна статуа во близина на своето маало. Фановите се потрудија на својствен начин да му оддадат признание за одличната претстава против Исланѓаните. Го има и дресот со број „12“, а младите ракометни фанови се „слика со него“.

kiril-kolev-2

Вистинска Колев – манија во Македонија.

kiril-kolev 3

Коментирај