ФОТО: Ќерките на Шабан за прв пат во јавноста по неговата смрт

0
595

Илда Шаулиќ по смртта на нејзиниот татко, пејачот Шабан Шаулиќ, се појави на еден јавен настан со сестрата Санела.

За овој настан Илда носела црно здолниште и црна јакна во комбинација со бела блуза.

Санела била облечена во црно – бело женско одело.

Кралот на народната музика почина во сообраќајна несреќа во Германија.

Коментирај