ФОТО: Катарина настрада во страшната несреќа во Србија- Пријателите со потресни пораки се збогуваат од неа

0
611

Во синоќешната стравична несреќа која се случила кај селото Жупањац, Србија, настрадала 20-годишната Катарина Иванковиќ, студентка во Рударско-геолошкиот факултет во Белград.

Катарина настрадала како патничка во „БМВ“ кое се судрило во „дачија“ во која исто така имало четири млади лица, од кои тројца загинале. Возачот на „БМВ-то“ недолго после несреќата бил уапсен, соопштила полицијата.

1942697_katarina-ivankovic-lazarevac-bmw-poginula-ljig-foto-facebook-pt-2_ff-700x545

Пријателите на настраданата Катарина веќе почнаа да се збогуваат од неа на Фејсбук.

1942615_pocivaj1_ff-700x538

Извор:курир.мк

Коментирај