ФОТО: Кај поранешната НБА ѕвезда пронајдено оружје за мала војска

0
688

Себастијан Телфер, се уште активен американски кошаркар, е уапсен откако го застанала полицијата.

Телфер, кој од 2004 до 2015 година играше во НБА лигата за повеќе клубови, со 18 годишен пријател се обидел да побегне после непрописно паркирање.

При конторалата на автомобилот кај него е пронајдено полуавтоматско оружје, неколку наполнети пиштоли, муниција, панцир и марихуана.

View image on Twitter
Тој на 565 натпревари во НБА кариерата во просек постигнуваше 7,4 поени и 3,5 асистенции. Од НБА лигата замина во Кина.

Коментирај