(Фото) Ибра со дресот на Динамо од Загреб – Хрватите го сакаат швеѓанецот за ЛШ!

0
162

На интернет кружи фотографија на Златан Ибрахомовиќ со дресот на Динамо Загреб!

Оваа слика на официјалниот профил на Инстаграм ја споделија шампионите на Хрватска.

Ибрахимовиќ се сликаше како го држи дресот на напаѓачот на Динамо, Бруно Петковиќ, а покрај славниот шведски фудбалер е и постар господин со дрес на истиот играч, но од репрезентацијата на Хрватска.

„Се договара засилување за Лигата на шампионите! Ибра, Петко, Гавра“, се вели во описот на сликата.

ibra

Хрватите се во транс поради Ибрахимовиќ …

Коментирај