ФОТО: Го остави па сега се кае – Поранешната девојка на Нејмар гола и сама ужива на плажа

0
839

Францускиот гигант ПСЖ вчера го потврди новиот трансфер рекорд на бразилската ѕвезда Нејмар за 222 милиони евра.

Очигледно нај несреќна за трансферот на Нејмар во градот на светлината е неговата поранешна девојка Бруна Маркезин.

Дваесет и едно годишната Бразилка која е актерка и модел неодамна според пишувањата на светските медиуми го оставила фудбалерот, а сега се кае поради тоа што го пропушта од поранешното момче и се фотографира сама на плажа без бикини на себе.

azul

A post shared by Bruna Marquezine ♡ (@brumarquezine) on

Morning, Turks ☀️

A post shared by Bruna Marquezine ♡ (@brumarquezine) on

Инаку парот раскина во јуни годинава откако фудбалерот откри дека тие повеќе не се заедно и дека тоа била заедничка нивна одлука.

-Брауна е девојката на која и се восхитувам и се надевам дека таа ќе биде среќна, не само на професионално ниво, туку и во нејзината приватност изјави Нејмар во јуни годинава, но очигледно од повеќе е дека Бразилецот во Париз ќе налета на нова девојка.

vou sentir saudades de você, verão

A post shared by Bruna Marquezine ♡ (@brumarquezine) on

https://www.instagram.com/p/BRHXhVyAg8g/

Formentera

A post shared by Bruna Marquezine ♡ (@brumarquezine) on

Коментирај