ФОТО: Фановите на македонскиот шампион среде Скопје ќе навиваат против Македонија!

0
541

Откако македонските навивачки групи се обединија и донсоа одлука во полуфиналето од Лигата на Нации да навиваат заеднички на една трибина, само еден ден подоцна навивачите на Шкендија постигнаа договор со фановите на Косово.

Вчера на социјалните мрежи беше објавена фотографија како потврда дека „Балистите“ се договориле со навивачите на Косово „Дардани“ и ќе навиваат заеднички против Македонија.

За разлика од навивачите на Шкендија, „Шверцерите“ на Шкупи претходно ја одбија понудата од косовските навивачи.


Извор: Спортски.мк

Коментирај