ФОТО: Еве како Ердоган ги третира своите пријатели, а како непријателите

0
2423

На социјалната мрежа на Фејсбук осамна фотографија од тоа како турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган ги третира своите гости.

Имено, на објавената фотографија е направена споредба од негови високи гости кои што престојувале во официјална посета на Турција, како Путин, Меркел исто како и нашиот државен врв, премиерот Зоран Заев, поранешниот премиер Никола Груевски и претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов.

Од самата фотографија може да се заклучи многу. Имено, покрај самите гости стои знаме на нивната држава, а кај некои и вопшто не.

Erdogan-sredbi-so-prijateli-i-neprijateli

Остнува уште на нас да заклучиме кој и како ги пречекал и угостил, а тоа е многу лесно да се заклучи.

Коментирај