ФОТО: Боксерката Емилија Димитриевска позира како од мајка родена

0
959

Боксот ми е вистинска љубов и веќе подолго време тренирам со мојот личен тренер Роберт Варга и морам да признаам дека уживам. Во минатото тренирав неколку спортови, но во овој се пронајдов најмногу. Жал ми е што во Македонија нема бокс-натпревари за жени за да можам да си ги измерам силите – вели атрактивната Емилија Димитриевска, која покрај боксот, позирањето пред фото-објективот е нејзина втора љубов.

Таа веќе некое време се занимава со моделство, а досега позирала пред објективот на повеќе наши познати фотографи. Исто така, атрактивната Емилија има учествувано и на неколку ревии во земјава и регионот.

Вели дека е нова во овој „бизнис“, но за досегашниот успех е повеќе од задоволна. Таа пред неколку дена направи жешка фотосесија.

Emilija-bokserka-pozira-1 Emilija-bokserka-pozira-2 Emilija-bokserka-pozira-3 Emilija-bokserka-pozira-4 Emilija-bokserka-pozira-5 Emilija-bokserka-pozira-6

Коментирај