0 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019
Спорт ФОТО: Авио-компанија ги „истрола“ Германците за шокантната елиминација од Јужна Кореја

ФОТО: Авио-компанија ги „истрола“ Германците за шокантната елиминација од Јужна Кореја

0
316

Неочекуваната елиминација на актуелниот светски шампион Германија е најголемото изненадување досега во Русија, а социјалните мрежи се преплавени и со многу сеир на сметка на Јоаким Лев и неговите избраници.

Во ваков стил реагираше и познатата авио-компанија „Рајанер“, која активираше реклама со која директно ги истрола Германците.

Ryanair

@Ryanair

Making an unexpected exit?

We have Löw fares on http://ryanair.com 

Коментирај