ФОТО: Антониа од еврвизиската сцена директно на својата матура

0
962

Девојката со ангелски глас која стана позната по нејзиното учество во Пинкови ѕвездички, Антониа Гиговска, еден од придружните вокали на Тамара Тодевска на Евросонг 2019, вчера славеше матура.

Таа не пристигна на скопскиот аеродром заедно со останатите од тимот на Тамара, туку вчера наутро заминала на аеродром за да се подготви за матурската забава. Тоа го кажа и Тамара по слетувањето, честитајќи и на Антонија затворање на едно погавје од нејзиното образование.

Antonia-Gigovska-matura

Коментирај