Формула или картинг: Направена симулација на трката на Бензема и Жиру (ВИДЕО)

0
127

Многу прашина во јавноста крена изјавата на Карим Бензема кога изјави кој е подобар тој или Оливие Жиру. Бензема изјави дека не треба да се мешаат Формула 1 и картинг, а Жиру одговори е катаринг, но е светски шампион.

Реномираниот „Bleacher Raport“ направи симулација на трка на двајцата француски напаѓачи. Бензема во поголемиот дел беше во предност, но на крајот испадна како губитник. Жиру го искористи „џокерот“ светски шампион.

Коментирај