Филмски грабеж во Скопје – за минута ограби бутик, се е снимено на камера

0
1038

Можеби досега не сте виделе филмски грабеж во Македонија, но токму тоа се случи во еден бутик во центарот на Скопје, на улица Македонија.

И додека двете девојки, најверојатно продавачки беа во бутикот, наеднаш влезе дечко кој беше облечен во фармерки и црн капут, покриен со капа преку глава и превез на лицето и влезе кај што е касата да ги земе парите, туркајќи ја едната девојка пред него.

Ги зеде парите и замина. Сигурно девојките биле преплашени и се гледа откако замина тој како едната панично истрчува.

Други детали од случајот нема, се надеваме дека крадецот набрзо ќе биде фатен.

Извор: netzabava.com

Коментирај