Филм за животниот пат на Модриќ: „Како Лука стана најдобар на светот“ (видео)

0
334

Модриќ зад себе има година од соништата, беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во Русија и ги освои наградите од УЕФА и ФИФА за најдобар, а „шлаг на тортата“ беше освојувањето на „Златната топка“.

Хрватот така успеа да ја прекине десетгодишната доминација на Лионел Меси и Кристиано Роналдо.

Во текот на годината реномираниот портал „Гоал“ објави видео во кое го прикажува животниот пат на човекот кој од „ништо“ стана најдобар во светот.

Коментирај