Филипче за „Рекет“: Средбата се одржа на барање на Јовановски и со Камчев не се договоривме за ништо

0
414

Министерот за здравство , Венко Филипче , чие име беше споменато во денешното судско рочиште за ,,Рекет” рече за Канал 5 дека го повикал Јовановски на средба со Камчев , но за ништо не се договориле.

Средбата која се споменува во денешното судење за случајот „Рекет“ се одржа на барање на Бојан Јовановски на која јас и Орце Камчев бевме повикани да разговараме за некакво јавно-приватно партнерство за болница која тој имал намера да ја прави. Од тој состанок не произлезе ништо и повеќе не остваривме средба.” , изјави министерот Филипче за Канал 5.

Коментирај