Фернандо Алосно со враќа во Ф1 тимот на Мекларен!

0
176

Двократниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо, кој се повлече од својата кариера во најпрестижните автомобилски трки, ќе се врати на патеката.

Шпанецот ќе пилотира автомобил на Мекларен за тестовите што ќе бидат на патеката во Бахреин во неделата, по Гран при викендот кој започнува подоцна денеска со слободните тренинзи.

Многу експерти сметаат дека Шпанецот може и да се премисли во еден момент и повторно да ја оживее кариерата во Ф1.

Дали тоа ќе се случи останува да видиме, но највеќе ќе зависи од тоа каков болид ќе има Мекларен оваа сезона…

Коментирај