ЕВРОПСКИ ШАМПИОН: Настапот на 6 годишната Мила Србиноска со кој ги освои сите (ВИДЕО)

0
555

Во конкуренција на 27 танчери од 19 земји Мила Србиноска од Студио Брејк а Лег е победник на Европското првенство во Хип-Хоп танци кое се одржува во Полска.

Македонија е горда на Мила која на свои шест години стана европски шампион.

Во продолжение погледнете го нејзиниот настап со кој дефинитивно освојува.

Коментирај