Еве какво ќе биде времето од утре

0
347

Во наредните денови ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Во попладневните часови, главно во западните планински подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен дожд, а во понеделник на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи и ќе дува засилен југоисточен ветер.

Засилен јужен ветер ќе дува и во вторник, но условите за нестабилност тогаш ќе се намалени.

Коментирај