ЕМОТИВЕН КРАЈ: Гонзалес побара тајм-аут на 2 минути до крајот за да се збогува со Диви! (ВИДЕО)

0
1795

Голманот на Вардар, Петар Ангелов, вчера го одигра последниот меч во дресот на Вардар.

Тренерот и играчите пријатно го изненадија Ангелов кога на само две минути пред крајот од мечот против Борец во Велес, тие во тајм-аутот му искажаа благодарност на Диви за неговиот досегашен придонес во клубот.

Иако домаќинот го загуби мечот, сепак на крајот Ангелов беше испратен со овации од публиката.

Фото/Видео: Екипа.мк

Коментирај