ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ: Катица Јанева се “форматира” на плажа во Грција!

0
828

Додека трае истрагата за случајот “Рекет” во кој очигледно е вклучена, специјалната обвинителка Катица Јанева ужива на плажа во соседна Грција.

До редакцијата на Економски Лидер, граѓани кои се на летување во Неа Каликратиа, доставија фотографии на кои се гледа како Јанева заедно со нејзиниот син Лазар, ужива на плажа.

9def8968-c81d-4eef-acdc-10994eb859ac-203x360

Инаку, според правните експерти Јанева по сите параметри би требало да биде во притвор. Наместо обвинителката Вилма Русковска да спроведе сериозна истрага за својата колешка, таа ја остава да одмара во Грција.

Минатата недела ОЈО го пронајде и вториот телефон на Јанева, но, тој бил форматиран. Сега, и Јанева може да се форматира од дијагностицираната анксиозност, на плажа во Неа Каликратиа!

Извор:лидер.мк

Коментирај