ЕХФ со извинување до Стинг: Догодина дојди во Келн за да немаше ваква мака (ФОТО)

0
514

Ракометната федерација на Европа (ЕХФ) му се извини на Стинг поради тоа што неговиот концерт во Скопје мораше да се одложи за неколку часа поради триумфот на Вардар во Лигата на шампионите.

Музичката легенда првпат во 40-годишната кариера реши да го одложи почетокот на концертот за половина час финалето од Лигата на шампионите, па сега доби извинување од ЕХФ.

Се извинуваме за одложувањето, догодина дојди да настапиш во Келн за да немаше ваква мака – гласеше пораката на Твитер.

Луди сцени пред хотелот во кој се сместени ракометарите на Вардар во Келн.

Коментирај