Ефтов до Заев и СДСМ: Успеавте и име да продадете, ви останаа само гробовите на нашите предци да ги продадете

0
483

Фејсбук објава на Васко Ефтов по повод договорот на Заев и Ципрас за промена на името на нашата земја, која сега за сега (се уште) се вика, Република Македонија.

-Успеавте и име да продатете! Сега ви останаа само гробовите на нашите предци да ги продадете!

Коментирај