Ефикасна ноќ во НБА лигата

0
607

Кошаркарите на петте натпревари од НБА лигата одиграни минатата ноќ беа поентерски расположени. Шампионот Кливленд ја запиша деветтата победа, триумф оствари и Голден Стејт, а изненадување направи Орландо со победата над Оклахома.

Постигнати резултати:

Кливленд – Шарлот 100:93,
Минесота – ЛА Лејкерс 125:99,
Оклахома – Орландо 117:119,
Голден Стејт – Феникс 133:120 и
Портланд – Денвер 112:105.

Пласман Западна конференција: ЛА Клиперс 9-1 (победи-порази), Голден Стејт 8-2, Сан Антонио 7-3, Портланд 7-4, Јута 7-4, Оклахома 6-4,…

Пласман Источна конференција: Кливленд 8-1, Атланта 7-2, Торонто 7-2, Шарлот 6-3, Чикаго 6-4

Коментирај