Една година Anabella Мериот!

0
357

Минатата година, на 7 јули се отвори најлуксузната парфимерија во Македонија, Мериот.

Локацијата е добро позната, во центарот на градот, на плоштад Македонија, воочлива и лесно пристапна, место на кое можете да ги најдете светските брендови како незаменливиот и единствен TOM FORD, но и најголемиот избор на Niche брендови во Македонија и регионот, од кои ги издвојуваме: Amouage, Bond NO.9, Escentric Molecules, Houbigant и други, како и докажаните брендови: Estee Lauder, Clinique, Trussardi, Burberry, Bulgari, Versace…

Новитет кој што може да се најде единствено во Anabella Мериот е легендарната козметика La Mer.

Една година исполнета со многу промоции и проекти на лускузните брендови застапени Anabella,што е доказ за успехот во изминатите 365 дена.

Извор:hybread.mk

Коментирај