Еди Марфи стана татко по десетти пат

0
219

Славниот холивудски комичар и актер Еди Марфи и неговата вереница Пејџ Бачер добија син, со што тој по десетти пат стана татко.

Американските медиуми пренесуваат дека приновата која ја добија Марфи и Бачер е десеттото дете за 57-годишниот актер, второ со Пејџ.

Најстариот син на Марфи, Ерик има 29 години. Портпаролот на актерот информира и дека по породувањето, Бачер и бебето се добро.

Извор: taratur.mk

Коментирај