„Две во едно“: Постигна гол за својот тим, па на трибините ја запроси својата девојка

0
544

Ретко кога се пишува за четвртата лига во Русија, но оваа приказна ни доаѓа токму од таму.

Играчот на Торпедо кој има слично име како и нашиот познат пејач, Миас Александар Белов на генијален начин ја запроси својата девојка. Во текот на натпреварот Белов постигна гол, а потоа истрча до трибините каде што со прстен и цвеќе ја запроси својата поубава половина.

Храброста на Белов се исплатеше со оглед дека таа се согласи. Како сето тоа изгледаше погледнете во видеото под текстот.

Couple goals 😊🌹💍

A post shared by 433 | Football (Soccer) (@433) on

Извор: sportski.mk

Коментирај