Две лица нападнати ноќеска во Градскиот парк

0
689

Непознати машки лица ноќеска околу 01:20 часот во Градскиот парк во Скопје ги нападнале А.Н. (23) од Прилеп и С.Б. (23) од Скопје.

Како што е наведено во полицискиот билтен, двете лица додека се шетале биле пресретнати од неколку непознати машки лица, кои им побарале пари. Во тој момент С.Б. успеал да избега и да го пријави настанот во полициска станица, а А.Н. бил физички нападнат. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај