Душата ја дава за Душица: Карачиќ спремил прстен за македонската манекенка

0
869

Некогашниот вардарец хрватскиот репрезентативец Игор Карачиќ, кој летово се пресели во полскиот првак Келце, би можел наскоро да стане македонски зет.Тој наводно е во врска со македонскиот модел Душица Андоновска, со која се дружеле долго време додека работеше во Скопје.

dushica-andonovska

Откако Карачиќ замина во Келце, Андоновска често е кај него на гости, а чаршиските муабети велат дека наскоро и комплетно ќе се пресели во Полска, откако дала отказ на работното место.Останува да видиме дали Карачиќ наскоро ќе ја изненади Душица со веренички прстен и ќе ја побара за сопруга…

dushica-andonovska-1-360x640

Извор:Република.мк

Коментирај