Драма во студентскиот дом „Пелагонија“, претепани момчиња

0
926

Две лица минатата ноќ биле претепани во еден од ходниците на студентскиот дом „Пелагонија“.

Од полицијата информираат дека Г.Д.(20) од Дојран пријавил дека околу 4 часот во ходникот тој и неговиот другар А.В.(21) од село Злаести, биле физички нападнати од лицата Д.С. од Пробиштип, К.К. и Т.Н. двајцата од Струга и од уште едно непознато лице.

Притоа напаѓачите ги удирале Г.Д. и А.В. со раце и нозе по главите и телата, при што им нанеле видливи повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај