Донирајте крв за повредените: Има ниски резерви од повеќето крвни групи во „8-ми Септември“

0
274

Градската општа болница „8-ми Септември“ има ниски резерви од повеќето крвни групи.

„Со цел да се превенира појава на повици за обезбедување на крв, Ве повикуваме да го направите своето дарување во ГОБ секој работен ден од 08:30 до 13:30 часот“, се вели во повикот.

Згасна уште еден живот: Вкупно 15 жртви од големата трагедија која ја зави Македонија во црно

Сведоштво на еден од преживеаните патници од несреќата на патот Скопје-Тетово (ВИДЕО)

Коментирај