Домашен крем против стрии

0
1097

Многу жени добиваат стрии како резултат на ненадејна промена на тежината или бременоста. Ова се знаци на нарушување на дермисот или средниот слој на кожата.

Да се ослободите од нив не е лесно, но можете да се обидете со користење на овој домашен крем.

Измешајте алое вера гел и бадемово масло во еднакви делови и добро нанесете добро на погодените делови. Дозволете смесата добро да се апсорбира.

Алое Вера гелот и бадемовото масло имаат регенерирачки и навлажнувачки својства кои помагаат во намалувањето на стриите.

Коментирај