Докторите загрижени, ја уплашина и Анџелина Џоли за нејзиното здравје

0
357

Во последните години, холивудската актерка Анџелина Џоли многу го променила стилот на облекување, па сега почесто можеме да ја видиме во елегантни, но пред сè удобни и пријатни модни комбинации.

Освен што тесната облека ја заменила со широки, лелеави фустани, актерката сериозно го сфатила и предупредувањето на нејзиниот ортопед за штетноста на превисоките обувки, па вртоглавите потпетици ги сменила за симпатични, дамски „kitten“ потпетици од 4-5 сантиметри.

Коментирај