Договорена една од најчудните борби: Две „чудовишта“ еден против друг! (ФОТО)

0
599

Еден од најсилните луѓе на планетата, Американецот Мартин Форд, неодамна потпиша договор со полската КСВ промоција.

Форд одлучи да се проба во ММА водите.

Тој веќе започна со подготовките, па 204 сантиметри високиот Американец ќе има шанса да покаже што знае и во ММА рингот.

За противник доби исто така вистински ѕвер. Форд ќе се бори против „иранскиот Хулк“, Сеад Гариби, поранешен бодибилдер и борач.


View this post on Instagram

با حجم 178 کیلو گرم حجم زمین میخوریم اما شکست هرگز یاحق

A post shared by iranian hulk official 🇮🇷 (@sajadgharibiofficial) on

Борбата помеѓу овие „чудовишта“ сигурно ќе привлече големо внимание. Треба да се спомене дека КСВ организацијата е позната по организирањето на чудни борби.

Планирано е овој настан да се случи во текот на 2019 година.

Извор: sportski.mk

Коментирај